Friday, March 6, 2009

MINGGU 8-MINGGU 10

MINGGU KE 8 -10

#RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : ISNIN TARIKH: 16.2.09

TINGKATAN: 1H DAN 1E MASA: 12.50 -2.00/ 3.25-4.35 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Sastera

Topik

Pantun 2 dan 4 kerat

Fokus utama


Fokus sampingan

F.U: 8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu


F.S: 8.5

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui pantun yang di kaji.
  2. Menyatakan tema,persoalan,bentuk,dan gaya penulisan yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru:Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P. Moral

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik untuk kalas 1c dan sederhana baik untuk kelas 1H

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH:16.2.09

TINGKATAN: 1M MASA:5.10-5.45 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

TAJUK:

R.B.T

SUB TAJUK:

Perancangan pembinaan dan pengubah suaian

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran




Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;


1.Menyedia jadual kerja dan menyenaraikan bahan serta alat yang diperlukan


2.Mengubah suai projek untuk mendapat hasil yang lebih baik


3.mengumpul dan merekod maklumat projek

Aktiviti

- Perbincangan bersama - perbincangan bersama kumpulan – membentang hasil kerja

Nilai

Kerjasama - sistematik - berdikari - bertanggungjawab

BBM

Buku teks - buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 17.2.09

TINGKATAN: 1C MASA: 12.50 -2.00 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit/Tema

Sastera

Topik

Pantun 2 dan 4 kerat

Fokus utama


Fokus sampingan

F.U: 8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu


F.S: 8.5

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpasti maksud yang hendak di sampaikan melalui pantun yang di kaji.
  2. Menyatakan tema,persoalan,bentuk,dan gaya penulisan yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.
  3. Menerangkan nilai dan pengajaran yang hendak disampaikan melalui pantun yang dipelajari.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru:Perbincang bersama.

2.Aktiviti murid: a) Soal jawab

b)Pembentangan hasil kerja kumpulan.

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P. Moral

Penerapan nilai

Berkerjasama , kesyukuran dan peraturan.

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH:16.2.09

TINGKATAN: 1F/G MASA:2.OO-3.10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

TAJUK:

R.B.T

SUB TAJUK:

Perancangan pembinaan dan pengubah suaian

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran




Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;


1.Menyedia jadual kerja dan menyenaraikan bahan serta alat yang diperlukan


2.Mengubah suai projek untuk mendapat hasil yang lebih baik


3.mengumpul dan merekod maklumat projek

Aktiviti

- Perbincangan bersama - perbincangan bersama kumpulan – membentang hasil kerja

Nilai

Kerjasama - sistematik - berdikari - bertanggungjawab

BBM

Buku teks - buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai




RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : SELASA TARIKH: 17.2.09

TINGKATAN: 1H MASA: 4.00-5.10 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Kata perintah dan kata penguat

Fokus Utama


Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat


F.S:8.5 Mentafsir maklumat

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan kata-kata perintah dan kata penguat serta menyatakan fungsinya.
  2. Menghasilkan ayat-ayat perintah dan kata penguat dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.


2.Aktiviti murid:Latihan bertulis.

Sistem bahasa

Kata perintah . Kata penguat

Pendekatan Ilmu

P. Moral

Penerapan nilai

Kerjasama , kesyukuran dan yakin .

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan sederhana baik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : RABU TARIKH: 18.2.09

TINGKATAN: 1E MASA: 4.35-5.45 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Tema

Tatabahasa

Topik

Kata perintah dan kata penguat

Fokus Utama


Fokus sampingan

F.U:8.0 Mproses maklumat


F.S:8.5 mentafsir maklumat

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan kata-kata perintah dan kata penguat serta menyatakan fungsinya.
  2. Menghasilkan ayat-ayat perintah dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.


2.Aktiviti murid:Latihan bertulis.

Sistem bahasa

Kata perintah .

Pendekatan Ilmu

P. Moral

Penerapan nilai

Kerjasama , kesyukuran dan yakin .

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH: 18.2.09

TINGKATAN: 1M MASA: 2.00-3.10 GURU M/P{ PN. ELINE KATUT

TAJUK:

RBT

SUB TAJUK:


- Pengiraan kos

- Kos sampingan - Kos projek - Kos upah - Kos projek seunit

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran




Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti pekara yang diambilkira dalam mengira kos projek


2.membuat latihan yang diberi dengan betul


3.


Aktiviti

Perbincangan bersama - lithan bertulis

Nilai

Sistematik - tepat - usaha - kerjasama

BBM

- Buku teks - Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : kHAMIS TARIKH:19.2.09

TINGKATAN: 1H MASA: 2.00-3.10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Mencari dan membezakan maklumat(m.s 49) Laporan sambil belajar ke Selangor.

Fokus utama


Fokus sampingan

F.U: 3.0 Berunding secara santun


F.S:3.4

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan yang tersirat di dalam petikan
  2. Menyusun atur maklumat mengikuti keutamakan setelah membandingkan berbeza maklumat mengikuti keutmaan.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru: 3.0 Prerbincangan bersama murid


2.Aktiviti murid: 3.4 Bacaan kuat dan senyap dan murid menjawab soalan yang dikemukakan

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P.Sivik

Penerapan nilai

Sejarah,kewarganegaraan dan sosiobudaya.

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : kHAMIS TARIKH: 19.2.09

TINGKATAN: 1C MASA: 5.10-6.20 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Kata perintah dan kata penguat

Fokus Utama


Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat


F.S:8.5 Mentafsir maklumat

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Menyenaraikan kata-kata perintah , kata penguat dan menyatakan fungsinya.
  2. Menghasilkan ayat-ayat perintah dan kata penguat dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama.


2.Aktiviti murid:Latihan bertulis, bacaan kuat dan senyap.

Sistem bahasa

Kata perintah dan kata penguat

Pendekatan Ilmu

P> Sivik

Penerapan nilai

Kerjasama , kesyukuran dan yakin .

BBM

Buku teks.

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN K.H.B.-E.R.T.

HARI: RABU TARIKH: 18.2.09

TINGKATAN: 1F/G MASA: 4.35-5.10 GURU M/P{ PN. ELINE KATUT

TAJUK:

RBT

SUB TAJUK:


- Pengiraan kos

- Kos sampingan - Kos projek - Kos upah - Kos projek seunit

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran




Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti pekara yang diambilkira dalam mengira kos projek


2.membuat latihan yang diberi dengan betul

Aktiviti

Perbincangan bersama - lithan bertulis

Nilai

Sistematik - tepat - usaha - kerjasama

BBM

- Buku teks - Buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai







HARI: JUMAAT

TARIKH: 20.2. 2009 CUTI SAKIT

******************************************************************

#########################################################################



MINGGU KE 9

###############################################################

CUTI SAKIT

HARI: ISNIN DAN SELASA

TARIKH: 23-24.2.2009

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Rabu TARIKH:25.2.09

TINGKATAN: 1E MASA: 7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Mencari dan membezakan maklumat(m.s 49) Laporan sambil belajar ke Selangor.

Fokus utama


Fokus sampingan

F.U: 3.0 Berunding secara santun


F.S:3.4

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan yang tersirat di dalam petikan
  2. Menyusun atur maklumat mengikuti keutamakan setelah membandingkan berbeza maklumat mengikuti keutmaan.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru: Perbincangan bersama murid


2.Aktiviti murid: Bacaan kuat dan senyap serta latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P.Sivik

Penerapan nilai

Sejarah,kewarganegaraan dan sosiobudaya.

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.

HARI: Rabu TARIKH: 25.2.09

TINGKATAN: 1M MASA: 7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

TAJUK:

Ujian topical

SUB TAJUK:


Organisasi bengkel dan keselamatan

R.B.T dan Perdagangan dan keusahawanan

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti tajuk-tajuk yang dipelajari

2. Memahami bentuk soalan yang dikemukakan dan menjawabnya dengan

Baik

Aktiviti

Menjawab soalan ujian

Nilai

-usaha - bertanggungjawab -insaf

BBM

Ujian topikal

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik bagi pelajar yang pandai dan sederhana

Bagi pelajar yang agak lemah.



RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Khamis TARIKH: 26.2.09

TINGKATAN: 1H MASA: 3-4 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Kata Seru kata tanya

Fokus Utama


Fokus sampingan

F.U:4.0 Membuat perundingan untuk mencapai keputusan


F.S:4.1

Hasil Pembelajaran




Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti contoh-contoh kata seru dan tanda baca kata seru .
  2. Menyatakan kata seru dan disertai dengan ragam perasaan seseorang.
  3. Membuat ayat dengan menggunakan kata seru dan kata Tanya dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


2.Aktiviti murid: a)Soal jawab

b)Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata seru

Pendekatan Ilmu

P. Moral

Penerapan nilai

Kerjasama ,Usama ,Sopan santun

BBM

Buku rujukan dan buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.

HARI: Khamis TARIKH: 27.2.09

TINGKATAN: 1F/G MASA: 7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

TAJUK:

Jahitan

SUB TAJUK:


  1. Mesin jahit

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran




Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;


  1. Mengenal pasti jenis-jenis mesin jahit dan nama bahagiannya.
  2. Memasang benang, gelendong dan jarum pada mesinmengikut

    Urutan yang betul

Aktiviti

Perbincangan bersama

Tunjuk cara dan sol jawab

Nilai

-sistematik - kemas -tepat dan kerjasama

BBM

Mesin jahit tangan - buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.





HARI : kHAMIS TARIKH:26.2.09

TINGKATAN: 1C MASA: 12-13 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Mencari dan membezakan maklumat(m.s 49) Laporan sambil belajar ke Selangor.

Fokus utama


Fokus sampingan

F.U: 3.0 Berunding secara santun


F.S:3.4

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti maksud yang tersurat dan yang tersirat di dalam petikan
  2. Menyusun atur maklumat mengikuti keutamakan setelah membandingkan berbeza maklumat mengikuti keutmaan.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru: Perbincangan dan mengemukakan soalan untuk pelajar


2.Aktiviti murid: Bacaan kuat dan senyap serta menjawab soalan yang dikemukakan

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

P. Moral

Penerapan nilai

Sejarah,kewarganegaraan dan sosiobudaya.

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Jumaat TARIKH: 27.2.09

TINGKATAN: 1C dan 1E MASA: 5-6/10-11 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Kata Seru dan kata tanya

Fokus Utama


Fokus sampingan

F.U:4.0 Membuat perundingan untuk mencapai keputusan


F.S:4.1

Hasil Pembelajaran




Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenal pasti contoh-contoh kata seru dan tanda baca kata seru .
  2. Menyatakan kata seru dan disertai dengan ragam perasaan seseorang.
  3. Membuat ayat menggunakan kata seru dan kata tanya dengan betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


2.Aktiviti murid: a)Soal jawab

b)Latiham bertulis

Sistem bahasa

-kata seru -kata tanya

Pendekatan Ilmu

Objektif dapat dicapai dengan baik

Penerapan nilai

Kerjasama ,Usama ,Sopan santun

BBM

Buku rujukan dan buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

************************************************************************************************************************************************************************


MINGGU KE 10

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

RANCANGAN PENGAJARAN BAHASA MALAYSIA

HARI: ISNIN MASA: 5-6/9-10

TARIKH: 2.3.09 KELAS: 1H DAN 1E GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Tema

Ujian Topikal

Tajuk

Tatabahasa

Focus utama

Focus sampingan

F.U:

F.S:

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para murid dapat;

1. Mengenalpsati bentuk soalan tatabahasa yang dikeluarkan dalam ujian

2. Menjawab soalan dengan baik.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran

  1. Aktiviti guru:
  2. Aktiviti murid: Menjawab soalan ujian

Sistem bahasa

Aspak tatabahasa

KBT

Kecerdasan pelbagai

Pendekatan Ilmu

P.Moral

Penerapan nilai

Usaha, gigih , insaf dan bertanggungjawab

BBM

Kertas ujian

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.

HARI: ISNIN TARIKH: 2. 3.09

TINGKATAN: 1M MASA: 8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

TAJUK:

Jahitan

SUB TAJUK:


  1. Mesin jahit

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran



Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;


  1. Mengenal pasti jenis-jenis mesin jahit dan nama bahagiannya.
  2. Memasang benang, gelendong dan jarum pada mesinmengikut

    Urutan yang betul

Aktiviti

Perbincangan bersama

Tunjuk cara dan sol jawab

Nilai

-sistematik - kemas -tepat dan kerjasama

BBM

Mesin jahit tangan - buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.





RANCANGAN PENGAJARAN BAHASA MALAYSIA

HARI: sELASA MASA: 5-6

TARIKH: 3.3.09 KELAS: 1C GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Tema

Ujian Topikal

Tajuk

Tatabahasa

Focus utama

Focus sampingan

F.U:

F.S:

Hasil pembelajaran

Di akhir pengajaran dan pembelajaran para murid dapat;

1. Mengenalpsati bentuk soalan tatabahasa yang dikeluarkan dalam ujian

2. Menjawab soalan dengan baik.

3.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran

  1. Aktiviti guru:
  2. Aktiviti murid: Menjawab soalan ujian

Sistem bahasa

Aspak tatabahasa

KBT

Kecerdasan pelbagai

Pendekatan Ilmu

P.Moral

Penerapan nilai

Usaha, gigih , insaf dan bertanggungjawab

BBM

Kertas ujian

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Selasa TARIKH: 3.3.09

TINGKATAN: 1H MASA: 6-7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

TATABAHASA

Topik

Kata hubung

Fokus Utama


Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat untuk keperluan teetentu


F.S:8.4

Hasil Pembelajaran




Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpastinjenis jenis dan contoh-contoh kata hubung
  2. Menyatakan fungsi kata hubung dalam pembentukan ayat.
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan kata hubung yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

p. Moral

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik






RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.

HARI: Selasa TARIKH: 3.2.09

TINGKATAN: 1F/G MASA: 7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

TAJUK:

Ujian topical

SUB TAJUK:


Organisasi bengkel dan keselamatan

R.B.T dan Perdagangan dan keusahawanan

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran




Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;

1.Mengenalpasti tajuk-tajuk yang dipelajari

2. Memahami bentuk soalan yang dikemukakan dan menjawabnya dengan

Baik.



Aktiviti

Menjawab soalan ujian

Nilai

-usaha - bertanggungjawab -insaf

BBM

Ujian topikal

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik bagi pelajar yang pandai dan sederhana

Bagi pelajar yang agak lemah.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Rabu TARIKH: 4.3.09

TINGKATAN: 1E MASA: 7-8 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Kata hubung

Fokus Utama


Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu


F.S:8.4

Hasil Pembelajaran




Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpastinjenis jenis dan contoh-contoh kata hubung
  2. Menyatakan fungsi kata hubung dalam pembentukan ayat.
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan kata hubung yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

p. Moral

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik




RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : khamis TARIKH: 5.3.09

TINGKATAN: 1H MASA: 12-13 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

Unit

Tatabahasa

Topik

Kata hubung

Fokus Utama


Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat untuk keperluan tertentu


F.S:8.4

Hasil Pembelajaran




Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Mengenalpastinjenis jenis dan contoh-contoh kata hubung
  2. Menyatakan fungsi kata hubung dalam pembentukan ayat.
  3. Menbuat ayat dengan menggunakan kata hubung yang betul.

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru:Perbincangan bersama


2.Aktiviti murid:soal jawab dan latihan bertulis .

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

p. Moral

Penerapan nilai

-berkerjasama -kesyukuran -keberanian

BBM

Buku teks dan buku rujukan

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Khamis TARIKH: 5.3.09

TINGKATAN: 1H MASA: 7-8 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit

Pemahaman

Topik

Pemahaman (Salasilah Sultan Johor)m.s 50

Fokus utama


Fokus sampingan

F.U:8.0 Memprosas maklumat untuk membuat pertimbangan


F.S:8.4

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran

1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

Sejarah

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan agak baik kerana terdapat pelajar yang lemah

# RANCANGAN MENGAJAR HARIAN K.H.B-E.R.T.

HARI: Khamis TARIKH: 5.3.09

TINGKATAN: 1F/G MASA: 7 GURU M/P: PN. ELINE KATUT

TAJUK:

Jahitan

SUB TAJUK:


  1. Mesin jahit
  2. Pembetulan ujian

Objektif Pengajaran dan Pembelajaran




Pada akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat;


1.Mengenal pasti cara meyelenggara mesin jahit.

2. Mengenal pasti jenis jahitan hiasan seperti insang pari, suji bilang, silang

Pangkah dan renda.

3.Mengenalpasti kesilapan menjawab soalan ujian dan membetulkannya.

Aktiviti

Pebincangan bersama

Tunjuk cara dan amali jahitan

Nilai

-kemas - bersih -kreatif -kerjasama

BBM

  • Buku teks -bahan-bahan maujud

Refleksi

Objektif dapat dicapai dengan baik.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA

HARI : Jumaat TARIKH: 5.3.09

TINGKATAN: 1E DAN 1C MASA: 5-6/9-10 GURU M/P: PN.ELINE KATUT

Unit/Tema

Pemahaman

Topik

Pemahaman (Salasilah Sultan Johor)m.s 50

Fokus utama


Fokus sampingan

F.U:8.0 Memproses maklumat dan mengolah maklumat


F.S:8.4

Hasil Pembelajaran



Di akhir pengajaran dan pembelajaran para pelajar dapat:

  1. Membaca dengan sebutan ,intonasi dan gaya pengucapan yang betul
  2. Mengenal pasti maksud yang tersirat dan tersurat di dalam petikan yang dikaji.
  3. Menjawab soalan dengan betul

Aktiviti pengajaran

Dan pembelajaran


1.Aktiviti guru:

2.Aktiviti murid:Bacaan senyap dan kuat

Latihan bertulis

Sistem bahasa

Kata hubung

Pendekatan Ilmu

Sejarah

Penerapan nilai

-Kejujuran -semangat bermasyarakat -kewarganegaraan

BBM

Buku teks

Refleksi


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!